top of page
  • תמונת הסופר/תYael Lerner

הו, כנרת שלנו!

עודכן: 20 בספט׳ 2020

כפי שכולנו ראינו, בחורף האחרון מפלס הכנרת עלה פלאים ואיי וחופי הכנרת מלאים במים חיים! לכן זה רק מתבקש לכתוב לכם פוסט שכולו על חופי הכנרת. הפעם אתמקד בחופים השקטים, חופים באחריות איגוד ערים כנרת, שבהם אסור להפעיל מערכות הגברה ורמקולים, דבר שבעבר הלא רחוק גרם להמונים להדיר את טיוליהם ורגליהם מחופי הכנרת. אז קבלו את רשימת החופים השקטים והכי שווים בכנרת ובבקשה, השאירו אותם נקיים!!!


ללא מערכות הגברה. רשימת החופים השקטים בכנרת


חוף שקמים-ברינקי:

רצועת חוף גדולה במיוחד המשתרעת לאורך 2.5 ק"מ ובה מקטעים מוגדרים לרחצה. בחוף קיימת הפרדה בין מתחמי הקמפינג לחניה, בו מדשאות, מתחם מותאם ללינה באוהלים, שמשיות, שולחנות פיקניק, תאורה ומתחם להטענת טלפונים ניידים. לאורכו של החוף ניתן למצוא גם מיטות שיזוף ועצי שיקמה ודקלים רבים.

בחוף שקמים ישנו חוף נגיש במלואו המעניק מכלול שירותים עבור בעלי מוגבלויות: חנית נכים הכוללת רמפות, ברזייה שירותים ומקלחות נגישים, שביל נגיש מהחניה לפינות פיקניק ייעודיות ומותאמות גם הן לנכים באזור רחב ומוצל, כיסאות גלגלים אמפיביים לשימוש במים.

גולת הכותרת הינה רמפת ירידה לחוף, המתחברת לשביל נגיש, הארוך ביותר בישראל שהינו נייד ומותאם לשינויים במפלס הכינרת, ומגיע עד לקו המים, כלומר נגישות מלאה מהיציאה מכלי הרב ועד ההגעה לקו המים ולתוך המים.

איך מגיעים? החוף ממוקם על כביש 90, דרומית לחמי טבריה (בין צומת צמח לטבריה)


בצידה המזרחי של הכנרת ממוקמת רצועת חוף המאופיינת בחול לבן. החוף אינו מוכרז לרחצה ועל כן, מתאים בעיקר למטרות קמפינג ופיקניקים. החוף מהווה נקודת מוצא לטיולים בדרום רמת הגולן ובעמק הירדן. במקום מתקנים רבים לנוחיות הנופשים.

איך מגיעים? החוף נמצא כשני קילומטר דרומית לכפר הנופש עין גב ובין קיבוץ האון


חוף צינברי:

חוף צינברי הנמצא בצד הדרום מערבי של הכנרת הוא חוף לא מוכרז ואתר קמפינג ומשמר את שמה של עיר קדומה שהיתה במקום בימי הרומאים. החוף מתאים לבילוי יומי וכאתר קמפינג לקהל של משפחות עם ילדים וצעירים.

איך מגיעים: החוף ממוקם כקילומטר וחצי צפונית לצומת המושבה כנרת


חוף מפרץ אמנון:

חוף הנמצא במפרץ מרשים בקודקוד הצפוני של הכנרת ונחשב לאהוב במיוחד בקרב משפחות. גם חוף זה מוגדר כחוף שקט ונאסרת בו השמעת מוזיקה, אך מותרת הבערת מנגלים.

איך מגיעים: החוף ממוקם על כביש 87, כ-2 ק"מ מערבית לגשר אריק


רצועת חוף גדולה במיוחד במזרח הכנרת הכוללת שלושה חופים, אשר נחשבים ל"חופים של הצעירים", שבהם אוירת שאנטי מענגת, למרות שגם בהם אסורה השמעת מוסיקה. הבערת מנגלים ולינה באוהלים, ויש בהם שולחנות פיקניק, מדשאות ועמדת הטענת טלפונים ניידים.

איך מגיעים: דרך כביש 918, בצומת כורסי פונים מערבה לעבר החוף


חוף חוקוק צפון:

חוף ירוק ושקט בצפון הכנרת, שזכה לכינוי "החוף של הצמחונים" בשל האיסור על הדלקת מדורות ומנגלים בשטחו, והשקט במקום נשמר הודות לאיסור על הכנסת מערכות הגברה, בעלי חיים וגנרטורים. בחוף מתקני שעשועים לילדים, מתחם כדורעף חופים ושולחנות פינג-פונג. בנוסף, יש בחוף גם אינטרנט אלחוטי זמין ונקודה להטענת טלפונים ניידים. ניתן להשכיר מיטות שיזוף, אוהלים ואף קרוואנים ללינה.

איך מגיעים: החוף ממוקם על כביש 90, כ-3 ק"מ צפונית לקיבוץ גינוסר


חוף דוגית-גולן:

החוף שנמצא בצפון-מזרח הכנרת הפך למוכרז בשנה שעברה, לאחר שחוף דוגה נסגר לשיפוצים. לקראת ההכרזה הושקע בחוף סכום של כ-2.5 מיליון שקלים לצורך סידורו, והוא הפך לאחד המזמינים ביותר סביב האגם. החוף מרווח מאוד, ועצי האיקליפטוס הרבים סביבו מעניקים צל טבעי בשפע. בחוף ניתן ללון באוהלים וקיים גם מתחם שבו ניתן להחנות קרוואנים. צפונית לחוף דוגית נמצא גם חוף כינר המותאם לציבור הדתי-חרדי, ודרומית לו נמצא פארק המים "לונה גל".

איך מגיעים: על כביש 92, פונים מערבה לחוף דוגית-גולן (סמוך ל"לונה גל")


חוף גופרה:

שמו של חוף גופרה נגזר מהנביעה המינראלית הטבעית שבו, וריבוי עצי האיקליפטוס שבו יוצרים אווירה פסטורלית למדי, שנשמרת גם בשל היותו חוף שקט שבו נאסרת השמעת מוזיקה. החוף שבמזרח האגם הוא אחד הפופולריים ביותר בכנרת, ורצועת החוף שלו נמתחת לאורך של כ-900 מטרים. בחוף מדרון מותאם להורדת כלי שייט, אופנועי ים וסירות, ומתחם מסודר לקרוואנים בחלקו הצפוני. בחוף גם מתחם אוהלים מאובזרים (עם חיבורי חשמל, מים, מקררים וכו') להשכרה, כך שהנופשים יוכלו להגיע לחוף ולקבל את כל השירותים במקום.

איך מגיעים: החוף ממוקם על כביש 92, כ-2 ק"מ צפונית לעין גב


הערה חשובה: הכניסה לחופים המוכרזים שמפעילות הרשויות המקומיות היא ללא תשלום. עם זאת, ברוב החופים גובים תשלום עבור החניה. תעריפי החניה כמו המידע ופרטים על כל חופי הכנרת מפורטים באתר איגוד ערים כנרת אותו צירפתי בתגובה הראשונה. תהנו!!!

132 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page